Antalya Viessmann Kombi Bayi, Antalya Doğalgaz Firmaları, Antalya Doğalgaz

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Aksu Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Aksu Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Aksu Doğalgaz Tesisat Fiyatları

Aksu ilçemize doğalgaz geliyor. Doğalgaz dönüşümü yaptıracak dönüşüm işlemi için ödenecek tutarları bilginize sunalım.

               Aksu Doğalgaz Abonelik Ücreti: Aksu ilçesinde doğalgaz dağıtım ihalesini Enerya Doğalgaz Dağıtım A.Ş. kazanmıştır. Tüm Türkiye'de olduğu gibi doğalgaz dağıtım şirketleri abonelik ücretleri almaktadır. Abonelik ücreti gaz dağıtım şirketinin Aksu ilçesine doğalgazı getirmek için genel olarak yaptığı tüm yatırımlarının tl olarak daire başına düşen bedeli olarak tanımlanabilir. Bu aldığı ücret yasal ve ihale şartnamesinde vardır. Bu ücret yıl başlarında güncellenir. 2019 yılı itibari ile abonelik ücreti 720tl'dir.

               Kolon Doğalgaz Tesisatı Ücreti: Enerya gaz dağıtım şirketi; abonelik ücreti karşılığında binanın önüne doğalgaz kutusu getirir. Bu işlemin yasal sınırı 90 gündür. Yani abonelik işleminden sonraki 90 gün içerisinde Enerya doğalgaz kutusunu binanın önüne getirmek zorundadır. Kutu gelme işleminden sonra binanın önünden, daire kapılarının önlerine kadar doğalgaz tesisatının getirilme işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlem apartman yöneticisinin kararı ile Enerya yetkili firmalardan birine yaptırılır. Bu tesisatın daire başı bedeli ortalama olarak 500 tl'dir

               Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Ücreti: Doğalgazın daire kapısının önünden ocak ve kombiye kadar gidebilmesi için çekilmesi gereken tesisata daire içi doğalgaz tesisatı denir. Bu tesisat çelik doğalgaz borusu ve esnek doğalgaz borusu kullanılarak yapılabilir. Doğalgaz çelik borusu ile yapılması durumunda proje bedeli dahil ; tesisatın uzunluğuna göre değişmek kaydı ile ortalama olarak 2000tl; esnek boru ile yapılması durumunda 2500tl ücret çıkacaktır.

               Doğalgaz Depozito Bedeli: Doğalgaz faturalandırma işleminin de elektrik ve su da olduğu gibi depozito ücreti alınmaktadır. 2019 yılı itibari ile doğalgaz depozito ücreti 501tl olarak belirlenmiştir.

               Kalorifer Tesisatı Ücreti: Kalorifer tesisatının yerin altına gömülmesi, süpürgelik üstü yapılması, mobil boru ile yapılması, yerden ısıtma şeklinde yapılması olarak çeşitlendirilebilir. 2500tl ile 4500 tl aralığında ücretlere yapılabilmektedir. Yerden ısıtma sisteminde bu fiyatlar metre kareye göre çok değişeceği için fiyat teklifi almanızda fayda vardır.

               Radyatör Temini Ve Montajı: Radyatör markası burada önemlidir. Kaliteli markalar olan Termoteknik, Eca ve Demirdöküm markaları için metre birim fiyatı yaklaşık olarak 350tl dir.Evinizin büyüklüğüne göre yapılacak olan doğalgaz keşfinde toplam radyatör metrajı belirlenecek olup; bu metrajı 350 ile çarptığımızda radyatöre ödeyeceğimiz yaklaşık tutarı bulabilirsiniz.

               Isı Kontrol Elemanları: Evimizdeki ısının kontrol edilebilmesi için kullanılabilecek olan 2 adet ısı kontrol elemanı bulunmaktadır. Bunlar oda termostadı ve termostatik vanadır. Bir evde ikisi beraber bulunması doğru değildir. Oda termostatları program saatli ve normal oda termostatı olmak üzere iki çeşittir. Bunların fiyatları yaklaşık olarak 350tl-900tl aralığındadır. Termostatik vananın birim fiyatı ise 50tl dir. Kaç odaya taktırmak istiyorsanız o adetle 50tl çarptığınızda termostatik vana için ödeyeceğiniz tutarı bulabilirsiniz.

               Viessmann Kombi Temini Ve Montajı Fiyatı: Viessmann marka kombi almak istediğinizde; seçeceğinizViessmannkombinin modeline göre ödeyeceğiniz tutar 4500-5600tl aralığında olacaktır. Montaj için ödenecek bedel ise 350tl dir.

               Aksu Doğalgaz Tesisat Fiyatı Minimum: Alt alta topladığımızda

Aksu Doğalgaz Abonelik Ücreti: 720tl

Aksu Kolon Gaz Tesisatı: 500tl

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı: 2000tl

5m Radyatör İçin: 1750tl

Depozito Ücreti: 501tl

Kalorifer Tesisatı İçin: 2500tl

 Isı Kontrol Elemanı İçin( 3 Adet Termostatik Vana): 150tl

Viessmann Marka Kombi İçin:4500tl

Toplamda Aksuluların doğalgaz dönüşüm ücreti:12.620tl olacaktır.


Aksu Doğalgaz Tesisat Fiyatları